4792 – Alpha Team Navigator and ROV (2002)

Jaar van uitgave: 2002
Aantal minifiguren: 2
Aantal onderdelen: 111
Oorspronkelijke adviesprijs: $10.00

Inleiding

Ik vond dit altijd wel een leuke set. Heel bijzonder hoe Tee Vee van vorm is veranderd van de eerste serie naar deze serie. Bepaalde onderdelen vond ik wel vreemd gekozen en dat idee heb ik nog steeds.

Minfiguren

In deze set zitten twee minifiguren.

  • Cam, de motorexpert van Alpha Team. Zij is uniek voor deze set.
  • Tee Vee, communicatie robot. Het heeft zijn programma in de ROV gedownload om onder water te kunnen opereren. Deze vorm is uniek voor deze set.

De bouw

Het begint bij de Navigator met een Cockpit onderdeel en een 6 x 8 Technic Brick. Met enkele zwarte Curved Slopes en Bricks wordt de tweede laag aangebracht. Een paar stappen verder en de onderzeeër is bijna klaar. De Grilles worden aan de zijkant ingeplugd met daarin Hinges. Aan de onderkant een extra steunpunt en de onderzeeër is klaar.

Als laatste wordt Tee Vee gebouwd. Deze wordt gebouwd op een 2 x 4 Plate. en daarbovenop komen veel onderdelen met Bars of Clips. Een 2 x 4 Plate komt daarbovenop. Het wordt afgewerkt met enkele kleine onderdelen als detaillering.

Het geheel

Het is een onderzeeër met laadruimte om Tee Vee in te vervoeren. De cockpit heeft genoeg ruimte voor een minifiguur, maar jammer genoeg is de cockpit niet helemaal afgesloten. Deze set maakt veel gebruik van de Curved Slopes, die dit jaar zijn geïntroduceerd. Ergens heeft het een goed strakke uiterlijk, maar het komt een beetje simpel over. Het gat in de cockpit voelt ook een beetje onnodig. De achterkant had iets meer inhoud mogen hebben. Het is leuk bedacht om Tee Vee aan een Bar te kunnen koppelen aan de achterkant van de Navigator. De armen van de Navigator doet mij een beetje denken aan de armen van de Aquazone onderzeeërs.

Kleurenschema is erg goed en het voelt niet als een mix van kleuren. Tee Vee is erg leuk opgebouwd en is een goede toevoeging aan deze set.

Onderdelen

In deze set zitten een aantal bijzondere onderdelen. De Cockpit 8 x 6 x 2 Curved (BL onderdeel 42021) in het geel is naast deze set alleen in Alpha Team Command Sub (4794) uitgebracht, net als de Windscreen 8 x 6 x 2 Curved with Silver & Yellow Hose and Window Pattern. De Minifigure, Utensil Stretcher Holder Flexible (BL onderdeel 30191) is naast deze set in een Alpha Team set verschenen (4789) en in twee World City sets (7044 & 7047). De Slope, Curved 2 x 2 Lip with Black ‘TEE VEE’, Green ‘MISSION DEEP SEA’, and Silver Buttons Pattern zit naast deze set ook in de Alpha Team Aquatic Mech (4789). De Vehicle, Grille 6 x 4 x 3 with Two Pins and Two Pin Holes (BL onderdeel 30632) in het geel zit naast deze set ook in de Alpha Team Sub-Surface Scooter (4971) en de Res-Q Wrecker (4603).

Conclusie

Het is een bijzondere onderzeeër. Ik ben niet helemaal gecharmeerd van het gebruik van Jack Stone onderdelen in deze set. De ROV/Tee Vee zit erg leuk in elkaar. Een aanrader voor de personages, maar niet voor de onderzeeër.

Share
Tweet
Pin it
Share
Share
Share
Geef een reactie
Related Posts
Lees meer

20 jaar Lowlug

20 jaar Lowlug. Het klinkt als een hele tijd, maar eerlijk gezegd is het voorbij gevlogen. De eerste 11 jaar schreef ik nog jaarlijks een verslag, maar de afgelopen 8 jaar is dat er niet van gekomen. Maar een 20-jarig jubileum, dat vond ik toch wel aanleiding om nog eens wat te schrijven over dit kluppie.
Total
0
Share