Jaar van uitgave: 1993
Aantal onderdelen: 36
Aantal minifiguren: 1
Oorspronkelijke adviesprijs: onbekend
Dit setje heb ik jaren geleden mee besteld bij een groter aankopen in de VS. Ik denk dat ik deze heb gekocht tegelijkertijd met de Amazon Ancient Ruins. Vaak bundelde ik verschillende sets samen. Zo heb ik verschillende kleine Castle en Space sets bemachtigd.
Dit setje is alleen in Noord Amerika uitgebracht en zat in Value Pack 1967.
De bouw
In deze set zit 1 minifiguur. Deze soldaat is qua kledij vergelijkbaar met de soldaten bij Dungeon Master’s Castle/Black Knights Castle (6086). Alleen de blauwe broek valt dan uit de toon. De stormram is snel in elkaar gezet. Het bouwwerk wordt gemaakt op een 2×8 plate. Er zitten geen bijzondere bouwtechnieken in deze set.
Het geheel
Het is een kleine maar fijne stormram. Het bouwwerk is 12 noppen lang en staat op 4 kleine wielen. Een zwarte wedge plate van 3×6 vormt het beschermschild op de stormram en is bevestigd aan een oude hinge plate. De ram zelf is bevestigd op 1×2 jumpers en aan de voorkant zitten twee clips om wapens aan vast te maken. Bij de handgrepen zijn clips waarin een vlag en een schild bevestigd zijn.
De “bestuurder” van de stormram neemt veel mee aan wapens. Bijzondere keuze om een speer en een zwaard bij het ramgedeelte te bevestigen. Kleurencombinatie is zeer geslaagd in deze set. De enige fout in kleurencombinatie in deze set is de vlag. De vlag heeft de verkeerde kleuren. Rood-Geel wordt gebruikt bij de Lion Knights/Crusaders en later bij de Dragon Masters en bij de Fright Knights, maar de Black Knights hebben altijd Rood-Blauw als vlag.
De minifiguur in deze set is uniek voor deze set. De set zelf heeft verder geen bijzondere onderdelen.
Conclusie
Een leuk klein setje met veel accessoires. Als de vlag de juiste kleuren had, dan was deze perfect geweest. Voor een leuk prijsje is dit wel een aanrader.